--

Bulletin Board => Fidalgo Fly Fishers Documents => Topic started by: admin on October 02, 2016, 02:49:02 PM

Title: FIDALGO FLY FISHERS COMMITTEE ASSIGNMENTS for 2018
Post by: admin on October 02, 2016, 02:49:02 PM
Fidalgo Fly Fishers Committees for 2018

Bulletin Board menu (http://www.fidalgoflyfishers.com/fidalgoflyfishers/drelaytoyabb.html)                   Or            Return to the O&E Pages (http://www.fidalgoflyfishers.com/smf/index.php?board=1.0)

 
Awards:  Carl Hendricks  (Chair)      
1. ____Ann Nash_____       
2. ____George Quart________      
3. ________      
                  
Nominations:  Ryan Johnson  (Chair)
1.  __Jim Paget_________
2.  __Bruce Freet_______
3.  __Brian Faber__________
(per By-Laws, all past presidents)

Christmas Party:  Cathy Schaeffer  (Chair)      
1. ___Scott Hook________
2. ___Christina Anderson_____________   
3. ___Steven Thompson__________   
4. ___Ann Nash___________   
5. ______________   
6.  ______________

Outings:  Steven Foster  (Chair)
1.  ____Cathy Schaeffer_______
2.  ____Ryan Johnson_____
3.  ____Rene' Blanquies______
4.  ___  Pat smedile _________
5.  ______________ _________

Club Store:  Mardick Stevens  (Chair)         
1. ___Loren Greenwood _____
2. ___Bill Keeler__________
3. ___Open __________

Meeting Assistance:  Tim Cooley (Chair)
1.  ____Frank Barcott_________
2.  ____Steve Thompson _______
3.  ____Ryan Johnson________

Conservation Grants:  Dick Raisler  (Chair)   
1. _____Dave Snyder________
2. _____Dennis Wilson____
3. _____Cathy Schaeffer_____
4. _____Loren Greenwood ______

Wahoo Editor:  Carl Hendricks
1. ___ ___      

Website:  Mark Nilson
1. ____Open______
2. ____Open________

Membership:  Terry Abrams (Chair)         
1. ___ Mark Gilmore _______      
2. ___ John Freeman _______      
3. ___ Danny Beatty________
4.  __________

Education:  Tim Cooley  (Chair)      
1. ____Jim Rains____________
2. ____Pat Smedile________   
3. ____Don Mckeehen _____________
4. ____Boshie Morris_____________
5. ____________

        Fly Casting Sub-Committee: Sheila Tomas
   1.  ____Christina Anderson ___________
   2.  ____Brian Faber _________
 
   Fly Tying Sub-Committee:
   1. ____Jim Bishop_____
   2. ____Michael Dunnigan_____ 
   3.  ___Tim Cooley_____
   4. ____Russ Osenbach__

            
Pass Lake Committee:
1. ___ Terry Abrams _______      
2. ___ Frank Barcott _______      
3. ___ Dave Barcott________
4. ___ Rick Stockman _______      
5. ___ _______      
6. ___________

Pass Lake Fish Census:  Bruce Freet  (Chair)
1.  ____Dave Nunnally____
2.  ____Loren Greenwood _____
3.  ____Rene' Blanquies _____
4.  _______

11/20/2017

Title: Re: Fidalgo Fly Fishers Committee Assignmants
Post by: admin on October 13, 2017, 01:08:34 PM
re-position